تور ايتاليا 95| تور ايتاليا نوروز 96
تور ايتاليا ونيز – تور ايتاليا ارزان – قيمت بليط ايتاليا – تور ايتاليا نوروز 96 – قيمت تور ايتاليا تابستان 95 – مجري مستقيم تورهاي ايتاليا : تور رم ، تور ونيز ، تور ميلان ، تور فلورانس و تورهاي تركيبي ايتاليا

ايتاليا

ايتاليا يكي از كشورهايي است كه به دليل جاذبه هاي ديدني و منحصر به فردش دوست داران زيادي دارد و لحظه شماري مي كنند تا در اولين فرصت از آنجا ديدن كنند. اگر شما هم قصد داريد در آينده اي نزديك به ايتاليا برويد با ما همراه باشيد تا با مهمترين جاذبه هاي گردشگري ايتاليا بيشتر آشنا شويد.

برج پيزا

انسان جايزالخطاست چرا كه هيچ انساني كامل نيست. يك اشتباه در قرن ۱۱ ميلادي باعث ساخت يك برج كج ۱۴۵۰۰ تني گرديد! اين اشتباه محاسباتي بعدها نماد افتخار شهر شد اما در زمان ساختش طراح بيچاره اش به هيچ شكوه و افتخاري نرسيد. برج كج پيزا شهرتي جهاني دارد و يكي از چند بناي تماشايي است كه در مرغزاري به نام “زمين معجزه” ساخته شده است. بنايي ديگر به نام دومو كه اوج هنر تزيين با سنگ مرمر است در نزديكي برج كج پيزا قرار دارد. دومو بزرگترين تعميدگاه ايتالياست و معماري داخلي آن اوج هنر طراحي آكوستيك مي باشد. آرامگاه كامپو يكي ديگر از بناهاي “زمين معجزه” است كه به خاطر داشتن مجسمه ها و تابوت هاي سنگي رومي اش مشهور شده است. اين بناهاي تركيبي خيره كننده از سبك هاي معماري مختلف هستند، از جمله سنگ مرمرها با طرح هاي هندسي منظم به سبك كاشي كاري اسلامي، ستون هاي سبك رومي و طاقچه ها و برج هاي سبك گوتيك.
جاذبه هاي ايتاليا

ونيز

ونيز در قرن پنجم ميلادي از مجموعه ۱۱۸ جزيره كوچك تشكيل شده است و در قرن دهم ميلادي يكي از قدرت هاي نظامي دريايي اروپا به حساب مي آمده است. تمام شهر ونيز يك شاهكار معماري بي نظير است؛ حتي كوچك ترين ساختمان هاي ونيز هم داراي آثار هنري بزرگترين هنرمندان جهان از جمله گيورگيون، تيتيان، تينتورِتو، وِرُنيس و بسياري ديگر مي باشند.
ونيز يك تالاب بزرگ است با مساحتي برابر با ۵۰۰۰۰ كيلومتر مربع. از قرن پنجم ميلادي كه مردم ونيز براي فرار از هجوم بربرها به جزاير ماسه اي تورچِلو، جيسولو و مالاموكو پناه بردند طبيعت و تاريخ ونيز به هم پيوند خوردند. اين پناهگاه هاي موقت كم كم تبديل به سكونتگاهي دائمي شدند و جمعيت دهقان و ماهيگير پناهنده به يك قدرت نظامي دريايي بدل گشتند. در طي قرن ها، ونيز همواره در حال گسترش بوده و هميشه از بازارهاي خود در مقابل تهاجم تجاري عرب ها، ژنويي ها و ترك هاي عثماني دفاع كرده است. ونيز هميشه با اقتدار تماميت خود را به عنوان شهري روي آب حفظ نموده است.
جاذبه هاي ايتاليا

آمفي تئاتر رم باستان

بزرگترين آمفي تئاتر رم به دستور امپراطور “وسپاسيان” در سال ۷۲ بعد از ميلاد در قسمت خشكي ميان يك درياچه در داخل قصر نِرو كه داموس آريا نام داشت ساخته شد. با حمايت مالي امپراطور و شهروندان متمول رم، در اين آمفي تئاتر نبردهاي مرگبار گلادياتورها و حيوانات وحشي به طور رايگان براي عموم مردم برگزار مي شد. طراحي آمفي تئاتر به گونه اي بود كه بتوان از آن به عنوان محلي عمومي براي نمايش، بهترين بهره را برد. آمفي تئاتر ۸۰ ورودي گنبدي شكل داشت كه اجازه مي داد بيش از ۵۵۰۰۰ تماشاگر به راحتي رفت و آمد كنند. اما اين بنا زيبايي منحصربفرد خود را نيز داشت. طرح زير آمفي تئاتر را در زمان افتتاحش در سال ۸۰ پس از ميلاد نشان مي دهد. اين بنا شبيه آمفي تئاترهاي ديگري بود كه در دوران امپراطوري رم باستان ساخته شده اند. از برخي از اين آمفي تئاترها نيز بقاياي به جا مانده است: نلمز در افريقاي شمالي، آريس در فرانسه و ورونا در شمال ايتاليا. با اينكه به دليل عدم مراقبت صحيح و سرقت از آن طي سال ها بنا آسيب ديده است اما هنوز فَر و شكوه خود را حفظ كرده است.
جاذبه هاي ايتاليا

كارناوال ونيز

كارناوال ونيز يكي ديگر از جشن هاي كهن اين شهر است كه هميشه باعث مي شود مردم بپرسند :” پشت اين ماسك كيست؟”. ماسك هاي پرزرق و برق و هنرمندانه اين جشن مهم ترين و مشهورترين ويژگي كارناوال ونيز است كه از قرن ۱۲ تاكنون برپا مي شود. در آن زمان وقتي مردم ماسك به چهره مي زدند رفتارهايشان آنقدر غيرمتعارف مي شد كه سنت ماسك زدن به مدت دو قرن ممنوع شد اما در قرن بيستم براي جذب توريست ها به اين شهر كانالي زيبا دوباره اين سنت احيا شد. در پايان جشن، گروهي از داوران متشكل از طراحان مطرح مد و لباس دنيا زيباترين ماسك را انتخاب مي كنند.

امتیاز:
بازدید: 20
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۴ ] [ italynet2 ] [ ]

برج

معرفي برج كج پيزا ايتاليا

يكي از برج هاي معروف و عجيب جهان , در ايتاليا واقع است . نام اين برج پيزا است كه همه روزه تماشاگران بسياري را به سوي كشور ايتاليا جذب مي كند .

پيزا؛ جالبترين و قديمي‌ترين برج جهان با ۸۵ متر طول و ۱۴۵۰۰ تن وزن در دوره رنسانس در شهر پيزا در ايالت توسكني كشور ايتاليا در طول ۱۷۶ سال ساخته شد.

هدف ازساخت اين برج، استقرار يك ساعت بزرگ بر بالاي آن بود اما اين بنا مدتي بعد از احداث انحراف يافت و اكنون به همان صورت باقيست. برج پيزا ۵۵ متر ارتفاع دارد و هر سال برميزان انحراف آن افزوده مي‌شود.

برج كج پيزاي ايتاليا با وجودي كه تنها برج كج جهان نيست، ولي مشهورترين آن در كل جهان مي‌باشد. اين برج هر سال ۲٫۵ سانتيمتر به سمت زمين كج مي‌شود و احتمال مي‌رود تا ۸۰ سال ديگر سقوط كند.

طبقه اشراف براي رقابت با يكديگر مشهورترين هنرمندان و معماران را مأمور ساختن شاهكاري معماري مي‌كردند. در قرن دوازدهم، اهالي شهر پيزا تصميم گرفتند كليساي آنها برجي داشته باشد كه برج سينت مارك را تحت تأثير قرار دهد.

پس از آن كه پايه‌هاي بنا حفر شد، معماري كارآزموده به نام بونامو كه مسئول ساختمان اين برج بود، نخستين سنگ آن را در سال ۱۱۷۴ ميلادي بنا نهاد. اما پيش از آنكه ارتفاع برج به ۱۲ متر برشد، مشخص شد كه برج به ميزان زيادي منحرف شده است.

در سال ۱۲۳۴ از معمار ديگري به نام بناناتو خواسته شد تا ساختمان برج را تمام كند. او چهارمين سقف بنا را به پايان رساند و آن را نيمه تمام گذارد.

سپس معمار ديگري رشته كار را بدست گرفت و طبقات پنجم و ششم را تمام كرد، اما پايه اصلي همچنان منحرف مي‌شد. تقريبا يك قرن بعد، معماري به نامپيزانو ساختمان آخرين بالكن را به پايان رساند و ناقوس برج را در نزديك مركز ثقل نصب كرد.

معرفي برج كج پيزا ايتاليا

در گذشته تصور مي‌شد كه كجي برج پيزا بخشي از طرح اوليه آن بوده است ولي امروزه دانشمندان ثابت كردند كه اين مساله صحت ندارد. ساخت اين برج به صورت عمودي طراحي شده بود ولي در طول ساخت آن به تدريج كج شد.

اين برج به دليل كجي و زيبايي خاصي كه دارد از سال ۱۱۷۴ تاكنون هميشه كانون توجه همگان بوده است. در طول ساخت اين برج تلاش‌هاي زيادي انجام گرفت تا با بكارگيري مصالح ساختماني خاص جلوي كج شدن آن گرفته شود.

بعدها ستون‌ها و ديگر بخش‌هاي تخريب شده برج بيشتر از يك بار جايگزين شدند و امروزه زيرساخت‌هاي جديدي براي كم كردن ميزان كج شدن برج و افزايش طول عمر آن به كار گرفته مي‌شود.

برج كج پيزا با ۸۶۳/۵۵ متر ارتفاع در ۸ طبقه ساخته شده است. قطر بيروني اين بنا ۴۸۴/۱۵ متر و قطر داخلي ۳۶۸/۷ متر است. ضخامت ديوارهاي پايه آن ۰۸/۴ متر است و وزن آن حدود ۵۰۰/۱۴ تن برآورد مي‌شود.

جهت شيب اين برج در فاصله سال‌هاي ۱۱۷۴ تا ۱۲۵۰ به سمت شمال و از سال ۱۲۷۲ تا سال ۱۹۹۷ به سمت جنوب متمايل بوده است تا سال ۱۹۹۷، اين برج ۲/۵ متر نسبت به سطح افق كج شده است.ناقوس اين برج ۵/۳ تن وزن دارد. اين برج در پشت كليساي بزرگ شهر پيزا واقع شده است و ساخت اين برج در سه مرحله انجام گرفته است.

ساخت اولين طبقه اين برج ناقوس كه سنگ‌هاي مرمر سفيدرنگ در آن به كار رفته است از نهم آگوست ۱۱۷۴ دوران پيروزي‌هاي نظامي و خوشبختي شروع شد. اولين طبقه اين برج از ستون‌هايي كه به صورت دايره‌وار در كنار هم قرار گرفته بودند، تشكيل شده بود كه در جهت مقابل تاق‌هاي بي‌روزنه خم شده بودند.

بعد از اينكه طبقه سوم اين برج در سال ۱۱۷۸ ساخته شد به دليل اينكه ۳ متر در كارهاي زيرساختي آن اشتباه شده بود، برج كج شد. البته طرح اين برج از آغاز نقص داشت.

معرفي برج كج پيزا ايتاليا

با درگير شدن بيزانس در جنگ با جنوا، لوكا و فلورانس ادامه ساخت اين برج به مدت ۱۰۰ سال با تعليق رو به رو شد. در سال ۱۱۹۸ چند ساعت به طور موقت روي اين بناي ناتمام نصب شد.در سال ۱۲۷۲ ساخت اين بنا توسط معماري به نام «جيواني‌دي‌سيمونه» از سر گرفته شد.

۴ طبقه بدين ترتيب ساخته شد. مجددا در سال ۱۲۸۴ با شكست بيزانس در جنگ ساخت بنا متوقف شد.در سال ۱۳۷۲ آخرين طبقه آن كه محل قرار گرفتن ناقوس بود توسط توماسودي آندرا پيزانو ساخته شد و ناقوس در محل خود قرار گرفت.

وي در تلفيق عناصر گوتيك به كار گرفته شده در جايگاه ناقوس با سبك رومانسك (معماري اروپايي قرن‌هاي يازدهم و دوازدهم كه به تقليد از معماري رومي داراي تاق‌هاي ضربي و ديوارهاي ضخيم بود) برج موفق عمل كرد.

در بالاترين نقطه اين برج ۷ ناقوس وجود دارد كه هر كدام يكي از نوت‌هاي موسيقي را دارد و بزرگ‌ترين آنها در سال ۱۶۵۵ نصب شده است.در سال ۱۸۳۸ معماري به نام الساندرو دلا گرادسكا گذرگاهي در اطراف اين برج حفر كرد كه اين امر موجب افزايش كج شدن اين برج شد.

بنبتو موسوليني دستور داد تا اين برج را به حالت عمودي برگردانند به همين خاطر درپاي آن بتون ريخته شد كه اين امر منجر به فرو رفتن برج در سطح زمين شد. در طول جنگ جهاني دوم ارتش آمريكا دستور تخريب تمامي برج‌هاي ايتاليا را داد كه برج پيزا در دقيقه آخر از اين خطر در امان ماند.

در ۲۷ فوريه ۱۹۶۴ دولت ايتاليا براي جلوگيري از سقوط اين برج درخواست كمك كرد. يك گروه از مهندسان، رياضيدانان و تاريخدانان در جزاير آزور گرد هم آمدند تا راه‌هاي پا بر جا نگه داشتن و استحكام برج را بررسي كنند.

بعد از دو دهه كار و فعاليت روي اين پروژه، برج در ژانويه ۱۹۹۰ به روي عموم بسته شد. در طول اين مدت ناقوس‌هاي برج براي كم شدن از وزن‌شان از محل خودجا‌به‌جا شدند.

روش‌هاي بسياري براي پا بر جا نگه‌داشتن برج پيشنهاد شده كه از آن جمله مي‌توان به استفاده از وزنه‌هاي ۸۰۰ تني سربي درپاي آن اشاره كرد. راه‌حل نهايي براي پيشگيري از كج شدن بيشتر برج انتقال ۳۸ متر مكعب از سطح بر آمده زير آن بود. طبق آخرين اطلاعات اين برج تا ۳۰۰ سال ديگر پا بر جا خواهد بود.

بر طبق يك افسانه گاليلئو گاليله كه خودش نيز يك پيزايي بود، آزمايشاتش در مورد سقوط آزاد را نيز در بالاي اين برج انجام داد. اين برج به اين ترتيب، به نشان اصلي شهر پيزا تبديل شد و سال ۱۹۸۷ نيز توسط يونسكو به ميراث فرهنگي پيوست.

معرفي برج كج پيزا ايتاليا

از ۷ ژانويه سال ۱۹۹۰ بازديد از اين برج توسط توريستان ممنوع شد. چون خطر ريزش آن افزايش پيدا كرده بود. پس از ۱۲ سال و كمي راست‌سازي برج از ۱۵ دسامبر ۲۰۰۱، ديدار از اين برج ۱۴،۵۰۰ تُني مجدداً توسط بازديد‌كنندگان آزاد شد.

مهندسان و دانشمندان اعلام كردند ديگر خطر سقوط، برج كج پيزا را تهديد نمي‌كند، چرا كه كميته حفظ اين بنا نام گزارش ۱۰۰۰ صفحه‌اي‌اش را كه تمامي تلاش‌هاي حفظ اين بنا در آن ذكر شده «برج ترميم شد» گذاشته است.

اين افراد معتقد هستند خميدگي اين بناي دوران قرون وسطي به حالت ايستا درآمده است. هرچند اين برج هرگز به حالت صاف درنخواهد آمد و دليلش هم از بين رفتن جاذبه توريستي آن است اما دو دهه كار و تلاش كميته حافظت از برج كج بالاخره معماي ۸۰۰ ساله تمايل اين ميراث فرهنگي جهاني به سمت شمال را حل كرد.

طبق گزارشي كه در تلگراف به چاپ رسيد «جان برلند»، پرفرسور۷۲ ساله بريتانيايي مهندسي خاك ثابت كرده كه دليل ناپايداري اين برج سفره آب زيرزميني متحركي زير سطح نرم پايه ۲۰۰ متر مربعي اين برج است.

با توجه به اين مسئله اين پرفسور به همراه گروه حفظ و مرمت آثار باستاني‌اش بودجه‌اي بالغ بر ۳۹ ميليون دلار را صرف پيدا كردن راهي ابداعي براي جلوگيري از سقوط اين برج كردند.

اين گروه از سال ۱۹۹۰ مشغول به كار شدند اما چندبار احتمالات اشتباه آنها را به بيراهه منتهي كرد. در سال ۱۹۹۲ اين گروه با استفاده از تاندون‌هاي فولادي سعي كردند برج پيزا را ثابت نگه دارند، در سال ۱۹۹۳ شمش‌هايي از جنس سرب و بست‌هاي تنومند نيز به اين تاندون‌ها اضافه كردند كه اين مسئله موجب نارضايتي مردم شد.

بالاخره در سال ۱۹۹۵ برلند كمي به راه حل مسئله نزديك شد. او متوجه شد جيمز تروبشاو، مهندس دوران ويكتوريا در سال ۱۸۳۲ براي برطرف كردن خميدگي برج كليساي سينت چاد از نقره استفاده كرده است.

عكس هاي برج پيزا,عكس هاي جديد برج پيزا در ايتاليا,برج پيزا ايتاليا در برج پيزا ۳۰۰ پله نصب شده‌است و ضخامت پي‌هاي برج در حدود ۵ متر است.او تركيبي شامل نقره را در سمت شمالي برج جاسازي كرد، درست در جهت مقابل زاويه خميدگي، اين مسئله موجب شد تا جاذبه در سمت مخالف خميدگي سنگيني و از خم شدن بيشتر برج جلوگيري كند.

اين شيوه همچنين در برابر حركت سفره آب زيرزميني نيز ساختمان را پايدار و ثابت نگه مي‌دارد.هنگامي كه تنها ساخت ۳ طبقه پاييني برج به پايان رسيده بود و پيش از آنكه ارتفاع برج به ۱۲ متر برسد، اين برج خميدگي خودش را نشان داد. از آن زمان تا كنون انحراف و خميدگي برج ادامه دارد.

انفجار بيش از يك هزار بمب در جنگ جهاني دوم در اين شهر و وقوع حدود ۱۰۰ زلزله خفيف و شديد در اين منطقه، نتوانسته است برج كج را به زمين بيندازد.

امتیاز:
بازدید: 22
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۴ ] [ italynet2 ] [ ]

تاريخچه كلسئوم

نكاتي كلي درباره كولوسئوم

كولوسئوم (به انگليسي: Colosseum)‏ يك تماشاخانه بيضي‌وار در مركز رم در ايتاليا است. اين آمفي‌تئاتر بزرگترين از نوع خود در امپراتوري روم باستان بوده است.تعداد رديف‌هاي صندلي آن به تعداد پنجاه هزار وداراي ۸۰ در ورودي است. واژه كلوسئوم به معني «جايگاه بزرگ» نام ديگر آن آمفي تئاتر فلاويوسي است.

تاريخچه ساخت كولوسئوم

ساخت كولوسئوم توسط وسپاسيان (Vespasian)امپراطور سالهاي ۶۹ تا ۷۰ روم پايه گذاري شد، پس از آن پسرش تيتوس (Titus) در سال ۸۰ بعد از ميلاد آنرا بنا كرد، كه نهايتاً توسط دوميتيان (Domitian) برادر تيتوس به پايان رسيد. كولوسئوم به

عنوان اولين آمفي تئاتر دائمي و ماندگار ساخته شده در روم، در زمين‌هاي باتلاقي ما بين تپه‌هاي اسكوئيلين (Esquiline) و كائلين (Caelian) واقع شده بود. در اين مجموعه امپراطوري روم شاهد فجيع‌ترين جنايات به شكل كشتار بردگان و مسيحيان

بوده‌است نبردهاي خونين بر سر مرگ و زندگي گلادياتورها يكي از سرگرمي‌هاي روزانه امپراطوران و اشرافيان روم بوده‌است قدمت تاريخي و شكوه و جلال اين عمارت از يك سو و كارآمدي آن براي اجراي نمايش و امكان كنترل جمعيت، از سوي ديگر،

باعث شد اين سالن يكي از بزرگترين بناهاي معماري روم باستان به شمار مي‌رفت.

colosseum 3 عجايب كولوسئوم

ويژگي هاي معماري كولوسئوم

پلان اين مجموعه به شكل بيضي به قطرهاي ۱۸۸ و ۱۵۶ متر زير بناي آن حدود ۶ جريب مي‌باشد ارتفاع آن تقريباً به اندازه يك ساختمان۱۵ طبقه مي‌رسد(حدود۴۸متر) كف صحنه چوبي است و در زير آن مجموعه‌اي از اتاقها و گذرگاهها براي عبور حيوانات

وحشي و ساير تداركات لازم جهت راه اندازي و اجراي نمايش قرار گرفته‌است. تعداد ۸۰ ديوار به عنوان تكيه گاه براي طاق‌هاي گنبدي شكل، گذرگاهها، پلكان و رديف‌هاي صندلي، روي صحنه قرار گرفته‌است. لبه بيروني طاق‌هاي متوالي باعث اتصال طبقات

مختلف و پلكان بين آنها به يكديگر شده‌است. نماي داخلي كولوسئوم (Coliseum) از بالا سه رديف طاق‌هاي گنبدي شكل رو در روي ستون‌ها و سر ستون‌ها قرار گرفته‌اند، در ستون‌هاي طبقه اول سبك معماري سبك دوريكا (Doric)، در طبقه دوم سبك

ايونيك (Ionic)، و در طبقه سوم سبك قرنتي (Corinthian) كه نزديك به سبك كلاسيك يونان بود، به كار رفته‌است.اين بنا به دليل عبور و مرور آسان جمعيت به داخل و خارج ميدان يكي از شاهكارهاي مهندسي است در بالاي اين سه طبقه اصلي، طبقه

زيرشيرواني شامل ستون‌هاي مستطيل شكل سبك قرنتي قرار دارد، فضاي بين ستون‌ها با ۴۰ عدد پنجره كوچك مستطيل شكل پر شده‌است. در قسمت بالا، ديواركوب‌ها و بندگاههايي وجود دارد كه تيرك‌هايي را كه سايه بان‌ها به آنها آويزان است، نگه داشته‌اند.

در ساخت عمارت با دقت بسياري از انواع تركيبات ساختماني استفاده شده، براي فونداسيون از بتون و براي ستون‌ها و طاق‌ها از سنگ آهك (تراورتن) استفاده شده، در ستون‌هاي به كار رفته براي ديوار دو طبقه زيرين، از نوعي سنگ متخلخل به نام توفا

(Tufa) استفاده شده‌است. براي طبقات فوقاني و اكثر طاق‌ها از آجر بتوني استفاده شده‌است.

Colosseum 2 عجايب كولوسئوم

سرانجام كولوسئوم

اين مكان تا اوايل قرون وسطي بسته بود و پس از بازگشايي مجدد ، از آن به عنوان مكاني براي كــارگاه هاي آموزشي ، تعليم فرامين ديني و زيارتگاه مسيحيان استفاده ميكردند . امروزه كولوسئوم بدليل وقوع زلزله هاي شديد و همين طور به سرقت رفتن سنگ

هــــاي خود رو به ويراني رفته است با اين وجود يكي از پربيننده ترين مكانهاي توريستي جهان بحساب ميآيد و هنوز هم از آن بعنوان زيارتگاه كاتوليكي ها استفاده ميشود كه روزهاي جمعه همراه با پاپ به آنجا ميروند . مكان اين بنا در محلي صاف در ته يك

دره ي كم شيب بوده و از ميان آن يك جريان آب عبور ميكرده است به همين دليل در حدود دو قرن انبوه زيادي از جمعيت روم در آنجا ساكن بودند .

اين اثر هم اكنون به عنوان يكي از عجايب هفتگانه جديد به شمار مي‌رود

امتیاز:
بازدید: 20
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۴ ] [ italynet2 ] [ ]

ايتاليا

ديدني هاي  كشور ايتاليا

 

به گزارش بولتن نيوز، ايتاليا يكي از كشورهايي است كه به دليل جاذبه هاي ديدني و منحصر به فردش دوست داران زيادي دارد به طوري كه ايراني ها هم به ليست علاقمندان آن پيوسته اند و لحظه شماري مي كنند تا به تعطيلاتي بر خورد كنند تا بتوانند به مسافرتي دور دست به ايتاليا بروند و از آنجا ديدن كنند! اگر باور نداريد نگاهي به ليست ها و ظرفيت هاي تورهاي ايتاليا بيندازيد!

اگر شما هم قصد داريد در آينده اي نزديك سري به ايتاليا بزنيد اين معرفي ما را بخوانيد تا بتوانيد با پيش فرضي جامع با اين كشور روبرو شويد. با ما همراه باشيد:

راهنماي سفر به ايتاليا

ايتاليا را به خاطر ۴۶ ميليون گردشگري كه در سال ۲۰۱۱ در آن ثبت شده به عنوان پنجمين كشور گردشگري دنيا مشهور شده است. اين كشور در موقعيت جنوب اروپا واقع شده كه با يوناني ها به فرهنگ آفريني مشغول بوده و كشوري منحصر به فرد برپا كرده اند كه هر ساله تعداد ميليوني گردشگر به خود از آن ها پذيرايي مي كند. اگر مي خواهيد بدانيد پتانسيل هايي كه ايتاليا را معروف كرده بدانيد بايد به آشپزي، لوازم لوكس، خودرو ها و وسايل مكانيكي نظير موتورسيكلت هاي اسپورت و لوكس، لوازم و اثاثيه منزل، درياچه ها و كوه هايش دقت كنيد.

راهنماي سفر به ايتاليا

ايتاليا را كشور زيبايي ها يا زيبا شهرت داده اند.
مرز مشترك ايتاليا با سوئيس و فرانسه و اتريش و اسلواني است. در واقع همسايه هاي اين شبه جزيزه كشورهايي پر رفت و آمد و مشهورند كه بر شهرت ايتاليا نيز افزوده اند. سه دريايي كه ايتاليا را احاطه كرده اند ليگوريان، ساردينيان و تيرهنيان در سمت غرب ايتاليا و در جنوب با درياي سيسيليان و لونيان و درن هايت از سمت شرق هم با آدرياتيك مي باشد.

راهنماي سفر به ايتاليا

مذهب مردم ايتاليا اغلب مسيحي كاتوليك است. از نظر آب و هوايي هم بايد اين شبه جزيره را مديترانه اي و متنوع فرض كرد كه در بسياري از اوقات در برخي جاها تابستان گرم و خشك و زمستان هاي سرد و مرطوب دارند.

ديدني هاي ايتاليا در راهنماي سفر ايتاليا

ايتاليا روي هم رفته داراي ۴۷ مكان ديدني است كه ۴۴ تاي آن را مكان هاي فرهنگي و مابقي كه ۳ تاست را جاذبه طبيعي تشكيل داده است. بنابراين اگر مي خواهيد محيط هاي فرهنگي را ديدن كنيد بايد به ايتاليا حتما سفر كنيد. عمده شهرهاي توريستي ايتاليا شهر هاي رم، ميلان، فلورانس، ناپل، پيزا، ونيز و جنوا مي باشند.

راهنماي سفر به ايتاليا

از جمله مكان هاي ديدني كه مي توانيد در ايتاليا آن جا را ببينيد و بيشترين گردشگر را به خود جلب مي كنند موارد زير مي باشند:

پله هاي اسپانيايي، پل پونته وكيوي شهر فلورانس، صخره هاي ساحلي جزيره كاپري و برج پيزاواتيكانميدان گلادياتور ها، پانتئون، كليساي سنت پيتز، قلعه سنت آنجلو، موزه ملي رم،، فواره توري، كليساي سانتاماريا ماجيوري،ميلان بابريني،بناي كلوسيوم، ميدان و كليساي سان ماركو، موزه فلورانس

راهنماي سفر به ايتاليا

بسياري از افراد دوست دارند در ايتاليا به ورزش هاي آبي بپردازند و بسياري از بانوان هم از كلاس هاي فشرده آشپزي بهره مند مي شوند.

خوراكي ها وغذاهاي ايتاليا

راهنماي سفر به ايتاليا

همانطور كه هر كشوري ميراث خاص خود را دارد ايتاليا هم غذاهاي خوب و مخصوص به خود را دارد كه ما مي خواهيم چند تا از آن ها را براي شما نام ببريم. يكي از جاذبه ها و مولفه هاي برتري ايتاليا غذاهاي آن است بنابرين آشپزي سنتي ديرينه است كه در بين ايتاليا يي ها خوب جا افتاده است. از غذاهاي مشهور آنان مي توان به موارد زير اشاره كرد :

ريزوتو: برنج پخته شده در ماهيتابه
آرانچيني: توپ هاي برنج با سس گوجه، تخم مرغ و پنير سرخ شده
پولنتا: ذرت زرد كه با آب مرغ يا گوشت پخته شده و بيشتر حالت سوپ دارد
جلاتو: بستني ايتاليايي كه براي تمام فصول است.
تيراميسو: كيك ايتاليايي كه با قهوه درست مي شود كه كيكي سنتي به حساب مي آيد

شرايط هتل ها و بهترين هتل هاي ايتاليا

راهنماي سفر به ايتاليا

هتل هاي ايتاليا هم به عنوان مهمترين عنصر براي گردشگران محسوب مي باشد چرا كه مهم است مكان امن و راحت و خوب و مناسب با امكانات عالي براي اقامت در اختيار داشته باشند. ما به ليستي از هتل هاي معروف و معتبر و امن با امكانات ويژه مي پردازيم :

هتل ايتاليا
هتل بسلو آلف لاكساري
هتل سانتا ماريا
هتل گراند ات دي ميلان
هتل يونا رما
هتل آرس
هتل دي راسي
هتل دانيلي
دماس آونتينا
ديانا روف گاردن
هتل ويلا ليانا
هتل اوستا – گراپپو ميني

راهنماي سفر به ايتاليا

مراكز خريد در ايتاليا

اغلب كساني كه تصميم دارند خريد هايي در ايتاليا داشته باشند بيشتر سعي مي كنند از ۴ مركز خريد معتبر استفاده كنند كه ما در اينجا به آن ها اشاره مي كنيم :

مركز فروش و خريد coin ونيز
مركز و فروشگاه Giovanna Zanella Caeghera ونيز
مجموعه فروشگاه و مركز خريد COIN رم
مركز فروش و بوتيك Veneta رم

راهنماي سفر به ايتاليا

امتیاز:
بازدید: 22
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۴ ] [ italynet2 ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 29
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 828
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب